Sık Sorulan Sorular

Tehlikeli Madde Taşımacılığı Günümüzde ticari amaçlı olarak tehlikeli maddelerin kara yolu, deniz yolu, demir yolu ve boru hattı kullanarak taşınması gerekebilmektedir. Bu sayede bu maddelerin çevreye zarar verecek şekilde yayılması da önlenmiş olmaktadır.

Taşıma Evrakı Nedir? ADR' ye tabi olan tehlikeli maddelerin karayolu ile gönderimi sırasında düzenlenen belgedir. İrsaliyeden tamamen bağımsız olmalı ve tehlikeli madde ile ilgili tüm içerik bilgi ile beraber taşımayı gerçekleştirecek olan araç ve şoför bilgilerini de içermelidir.

Gönderenin ve alıcının isim ve adres bilgilerinin bulunduğu, tehlikeli maddenin miktarı, UN numarası, paketleme grubu, tünel kısıtlama kodu vb. bilgileri içeren, gönderen tarafından düzenlenen ve şoförün yanında bulundurması gereken belgedir.

01/01/2019'dan itibaren uygulamaya konulacak Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi U-ETDS'nin, karayolu yolcu taşımacılığına ilişkin güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmak açısından sektörü disipline edecek bir uygulama olması bekleniyor. Sistem sayesinde korsan taşımacı firmalarla yapılacak seyahatlerin engellenmesine katkı sağlanacak, böylelikle yolcuların yaşayabileceği mağduriyetlerin önüne geçilecek. U-ETDS ile hangi yolcunun hangi otobüse bindiği ve hangi durakta indiği veri merkezine anında bildirilecek. Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi 'nin kısaltmasıdır.

Bize Ulaşın

U-ETDS sistemi ile ilgili cevapsız kalan soru ve sorunlarınıza kalıcı ve kaliteli çözümlerle yanınızdayız.

contact
Phone Number

+90 232 441 2002

+90 553 904 2445

contact
Email Adresimiz

info@uetdsatlas.com

destek@uedtsatlas.com

contact
Ofis Adres

İsmet Kaptan Mah 1372 sokak No: 15 Nükhet Hanım İş Merkezi Kat 3 No 32 Çankaya Konak İzmir